Tutkum Sohbet

Yazılı Sohbet

Yazılı Sohbet etmek nispeten yeni ise, aşağıdakileri okurken sohbetin yazılmamış kurallarını veya “görgü kurallarını” anlamanıza ve başkalarıyla iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır.

BÜYÜK YAZI KARAKTERİ KULLANMAYIN
Sohbet odasında bir çok SERMAYE veya ÜST CASE kullanmak huzursuz bir anlamda görülür. Bir kullanıcının tamamen Büyük Harf kullandığın’da  çoğu insan can sıkıcı buluyor .

Bir sohbet odasına katılın ve daha sonra bir şeyler söylemeden ayrılın Bir sohbet odasına girmek ve daha sonra bir şeyler söylemeden ayrılmak
kabalıksız kabul edilir.

Bir sohbet odasında boşta kalmayın veya bir sohbet odasında gizlenmeyin Sohbet
odasındayken konuşmaya katılın. Bilgisayarınızdan kısa bir süre uzak duracaksanız, diğer kullanıcılara söyleyin. Yeni başlayanlar iseniz, kibar olun ve ” Yazılı Sohbet etmekten hoşlanmadım, birkaç dakika sessizce izleyebilir miyim?” Gibi bir şey söyleyin.

Sabırlı olun ve sabırlı olun
ve bir kullanıcının konuşması sırasında size cevap vermekten yavaş olmasını bekleyin. Unutmayın ki bu bir insandır ve aynı anda başka şeyler yapabilirler.

Aşırı renk / ASCII sanatı
kullanmayın Büyük çok satırlı ASCII sanatı veya aşırı renk kullanmayın. Bazı sohbet salonlarında bir sel gibi düşünülebilir ve atılmış olabilirsiniz.

Daha küçük sohbet odalarında, hoşunuza gitmediğini sorun
Sadece birkaç kullanıcılı bir sohbet odasına girdiğinizde bunun bir özel sohbet odası olup olmadığını sorun. Orada bekliyorsanız.

Arkadaşça davran. Kibar ol. Dikkatli olun
Bunların sizinle sohbet ettiğiniz gerçek insanlar olduğunu unutmayın. Size farklı görüşler gösterebilirler ve çok farklı kültürlerden gelirler. Onlara iyi davranın ve görüşlerine saygı gösterin ve size aynı şekilde davranacaklardır.

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Mobil Sohbet

Sizde Android ve PlayStore Uygulaması İndirmenize Gerek Kalmadan Direk Mobil Sohbet Ağından Sohbet Odalarına Bağlanabilirsiniz!

Play Store Üzerinden App Store Üzerinden